02.05.2016 | Политика

Государство должно выплатить 25 миллионов фирме депутата от БПП Олега Недавы и Юры Енакиевского

Государство должно выплатить 25 миллионов фирме депутата от БПП Олега Недавы и Юры Енакиевского

Вищий господарський суд України залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій про стягнення з ДП «Держекоінвест» 25,07 млн грн заборгованості і штрафних санкцій на користь ТОВ «Карпатибудінвест»

Про це свідчить постанова Вищого госпсуду від 12 квітня.

У лютому 2013 року «Держекоінвест» найняв «Карпатибудінвест» виконати капітальний ремонт об’єктів соціальної сфери у Луганській області (теплосанація 38 об’єктів). Загальна ціна робіт – 204,62 млн грн, джерело фінансування – кошти держбюджету.

За даними матеріалів справи фірма виконала роботи в повному обсязі, а держпідприємство прийняло їх без заперечень. При цьому оплата була здійснена частково – 201,58 млн грн.

«Держекоінвест» визнав наявність 24,61 млн грн боргу актом звіряння за грудень 2013 року. 17 лютого 2014 року держпідприємство подало на реєстрацію в Держказначейство платіжне доручення на суму 17,6 млн грн для оплати за договором. Однак 20 березня, вже після втечі Януковича і його команди, казначейство повернуло це доручення «Держекоінвесту» без виконання на підставі постанови Кабміну «Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету».

Справа за заявою «Карпатибудінвесту» про стягнення боргу розглядається в судах з 2014 року. При новому розгляді у 2015 року суди усіх трьох інстанцій постановили, що «Держекоінвест» має сплатити фірмі 24,61 млн грн боргу і 459 тис грн річних відсотків та інфляційних втрат.

Вони виходили з того, що одностороння відмова від виконання договору не допускається. При цьому на момент виконання договору і подачі «Держекоінвестом» платіжного доручення у лютому 2014 року постанова Кабміну не діяла. Разом з тим у 2013 році для «Держекоінвесту» були відкриті асигнування по держпрограмі, у рамках якої проводилася теплосанація на Луганщині.

Нагадаємо, ревізія Держфінінспеції виявила численні порушення закупівель «Держекоінвесту» щодо утеплення шкіл та лікарень за кіотські гроші упродовж 2012-2014 років. Генпрокуратура проводитьрозслідування.

ТОВ «Карпатибудінвест» (м. Дружківка, Донецька обл.) через венчурний фонд «Нові технології» і фінансова компанію «Лідер», оформлений на лондонські компанії, володіли родина екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка та його партнер Іван Аврамов.

До 2014 року директором із зовнішньоекономічної діяльності «Карпатибудінвесту» працював Олег Недава. З кінця листопада 2014 року він є нардепом від «Блоку Петра Порошенка».

«Карпатибудінвест» у червні 2015 року сам ініціював своє банкрутство.

З 2009 по 2014 роки ТОВ «Карпатибудінвест» виграло тендери на 410,99 млн грн.

Антикор

Расследования