11.06.2021 | Политика

Правоохоронці розслідують розкрадання коштів при будівництві КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя»

Правоохоронці розслідують розкрадання коштів при будівництві КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя»

Навіть при будівніцтві такого іміджевого проекту, нечісті на руку чиновники залізли у кармани запоріжців. Імена їх добре відомі - міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та його заступник Сергій Мішок

Мати висококласний аеропорт, який би мав рівень європейського з відповідним сервісом та рівнем надання послуг з авіаперевезень це візитна картка кожної області України. Для цього необхідне відповідне фінансування на його розвиток щодо заміни застарілого обладнання, реконструкцію будівель, впровадження новітніх технологій, залучення фахівців тощо.
 В Запорізькій області здійснює свою діяльність КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», який фінансується з місцевого бюджету та є структурним підрозділом Запорізької міськради. Враховуючи, що йдеться про суттєві виплати з місцевого бюджету на його утримання та розвиток завжди будуть не зовсім «чисті на руку» чиновники, які завжди будуть намагатись «відкусити» ласий шматок від «пирога», безсоромно лізуть в наші кишені. Навколо аеропорту завжди існували корупційні схеми привласнення грошових коштів. Залучають до цих схем підрядників та субпідрядників. З метою забезпечення протиправної діяльності вказані особи заручились підтримкою з високопосадовців обласного рівня та представників правоохоронних органів.  


Як відомо, аеропорт Запоріжжя останні роки постійно оновлюється, замінюється стара система інструментального заходу літаків на посадку та світлосигнальної системи на нові, побудовано новий термінал та злітна полоса. Це все потребувало капітальних вкладень але аеропорту без цього неможливо щоб тримати відповідний статус. Вказані вище ділки користуються цією ситуацією та отримали великі статки шляхом маніпулювання умовами тендерних закупівель, лобіювання інтересів підконтрольних суб’єктів господарювання – підрядників.


Яскравим прикладом може слугувати ситуація з розкраданням коштів виділених на реконструкцію інфраструктури КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» шляхом використання під час електронних торгів з придбання новітньої системи інструментального заходу літаків на посадку (ILS/DME), виробництва компанії «Thales» (Німеччина) невідповідних документів з недостовірною інформацією про якість, вартість обладнання та комплектуючих до нього, наданих робіт (послуг) з його монтажу, введенню в експлуатацію та налаштування. Про деякі випалки писали "Наші Гроші", наприклад Аеропорт замовив рідній фірмі екс-«украерорухівця» систему посадки за 74 мільйони

Так, ще у 2019 році запорізькими правоохоронцями порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 КК України.


Відомо, що під час придбання та монтажу системи заходу літаків підрядник повен був відвантажити на адресу аеропорту 21 антену КРМ (курсового радіомаяка) та 23 щогла (п’єдестала) для підняття даної антенної системи. Замість цього було відвантажено та налаштовано 13 антен КРМ та 15 щоглів для їх підняття. ,але кошти було сплачено за 21 антену, 23 щогла та з невідомої причини посадовцями аеропорту було додатково придбано ще 15 щоглів для нібито доукомплектування системи заходу літаків на посадку, що призвело до незаконного заволодіння декілька мільйонів гривен.


Звісно, що без вказівки «зверху» в особі мера міста Запоріжжя Володимира Буряка та колишнього першого заступника Сергія Мішка реалізувати такий план не можливо. Мер Запоріжжя завжди пишався будівництвом нового терміналу аеропорту та оновленням системи посадки, світлосигнальної системи тощо. Курирував даний об’єкт будівництва та реконструкції на той час Сергій Мішок.


Зрозуміло, що частина незаконно отриманих грошей осіла в руках мера та його колишнього першого заступника бо інакше навіщо все це.


Громада міста давно чекала результатів та конкретних «посадок» за вчиненні злочини, а особливо за розкрадання бюджетних. Наразі досудове слідство у кримінальному провадженні на завершальному етапі. Як стало відомо редакції сьогодні працівниками слідчого управління ГУНП в Запорізькій області за оперативним супроводженням УСР в Запорізькій області та процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя, повідомлено про  підозру за ч. 4 ст. 191 КК України колишньому директору КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» та діючому головному інженеру аеропорту. Після встановлення повного кола злочинної групи матеріали кримінального провадження будуть спрямовані до суду де і буде вирішуватись подальша доля зловмисників.


Питання правоохоронцям невже покарання понесуть лише звичайні виконавці і коли за скоєні злочини відповідатимуть Сергій Мішок та Володимир Буряк?

Расследования