23.05.2016 | Политика

Голосование за генпрокурора Луценко - индульгенция для Папиева и Довгого?

Голосование за генпрокурора Луценко - индульгенция для Папиева и Довгого?

Народный депутат Михаил Папиев оказывает полную поддержку голосованиям связанным с назначением Юрия Луценко, также как и его коллеги блоку Александр Нечаев и Ефим Звягильский (оба в последнем созыве поддержали "диктаторские законы 16 янвая"). И если у последних двух может быть чисто коммерческий интерес, то у Михаила Папиева вполне может быть мотивом непривлечение к уголовной ответственности

“Ні корупції” писав про те, що вже більше двох років кримінальне провадження щодо перешкоджання тодішнім головою Чернівецької ОДА Михайлом Папієвим “вільному здійсненню громадянами свого виборчого права, поєднаному з примушуванням, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища” під час парламентських виборів 2012 року, ніяк не дорозслідується. Незважаючи на те, що прокурор Чернівецької області Микола Якимчук вже заявляв про закінчення розслідування вказаного провадження, воно й надалі розслідується прокуратурою області.

Ми одразу ж надіслали запит до прокуратури області, аби в цьому переконатись. І таки не помилились. Відповідь приходить щоразу однакова: “кримінальне провадження перебуває на стадії досудового розслідування, яке здійснюється слідчим відділом прокуратури області”. В нашій колекції це вже шоста відповідь з аналогічним змістом за цей весь час.

папієв_травень_2016

Не будемо тут говорити про професійні спроможності прокуратури. Адже останні прокурорські голосування нардепа Михайла Папієва цікавлять багато більше. Чи не була обіцянка індульгенції стимулом для такого “слухняного” голосування нардепа проти лінії фракції? Так само, як і підтримка курсу Кабінету міністрів та інших “потрібних” Банковій законопроектів, як от за контроль партій над депутатами?

Ще більшу лояльність до “потрібних” Банковій законопроектів проявляє нардеп від депутатської групи “Відродження” Олесь Довгий.

Що спільного між Олесем Довгим та Михайлом Папієвим? А те, що вони вміло “роблять” вибори.

Олесь Довгий у 2014 році, балотуючись в окрузі на Кіровоградщині, підкуповував іпідкуповував виборців. Так само було відкрите кримінальне провадження. Загалом про можливі порушення виборчого законодавства на користь тоді кандидата в нардепи Олеся Довгого було написано 39 повідомлень до міліції, а факти підкупу фіксувались, як журналістами, так і спостерігачами. Але до цього часу жодна справа не була доведена хоча б до пред’явлення обвинувачення, не кажучи вже про суд. І не дивно, що депутат від президентської партії Сергій Березенко перемагав на довиборах на Чернігівщині завдяки допомозі спільних з Олесем Довгим друзів.

У свою чергу колишній конкурент – кандидат в нардепи на кіровоградському окрузі Андрій Лаврусь – вже звернувся до новообраного Генпрокурора Юрія Луценка з відкритим листом, де просить “перевірити законність закриття кримінальних проваджень та скасувати незаконні постанови про їх закриття, а також відновити досудове слідство та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності”.

11021609_729x547

Ще минулого року тоді ще нардеп Юрій Луценко анонсував подання Генпрокурора щодо зняття депутатської недоторканності з семи депутатів. Не відомо, чи планувалось подання на вказаних двох депутатів, але такі розмови йшли. Тепер Юрій Луценко має змогу не тільки анонсувати, а й, власне, подавати. Чекаємо.

Надія Вірна, для “Ні корупції!”

Расследования