19.05.2016 | Политика

Оксана Билозир содействовала распространению в Украине тоталитарной секты Ильи Догнала

Оксана Билозир содействовала распространению в Украине тоталитарной секты Ильи Догнала

Новый депутат от БПП ходатайствовала перед тогдашним главой СБУ Валентином Наливайченко о предоставлению лидеру секты украинского гражданства

Днями Оксана Білозір знову стала народним депутатом від партії “Блок Петра Порошенка” замість Юрія Луценка. Про це ЗМІ повідомили у секретаріаті ЦВК. Відповідне рішення було ухвалене 13 травня на засіданні комісії. Артистка і кума президента Петра Порошенка отримала депутатський мандат замість Юрія Луценка, якого призначили генпрокурором України.

Оксана Білозір, 1957 року народження, є головою громадської організації “Всеукраїнське об’єднання жінок-депутатів”, проживає в столиці, включена до виборчого списку “БПП” під № 80.

Останні десять років ім’я зоряної куми президента було пов’язане з гучними скандалами навколо чорної секти догналітів. Саме Білозір допомогла лідеру тоталітарної секти Антоніну Догналу кілька отримати громадянство України.

Перше гучне журналістське розслідування про зв’язки Оксани Білозір з сектантами з’явилось у 2011 році в програмі “Люстрація” львівського телеканалу ЗІК ТВ. Журналісти каналу продемонстрували в ефірі документ, який засвідчує, що Оксана Білозір цілком свідомо, проти волі проводу УГКЦ, зокрема тодішнього Глави УГКЦ Патріарха Любомира кардинала Гузара, сприяла отриманню Антоніном (Іллею) Догналом   українського громадянства.

Оксана Білозір, як свідчить документ, клопотала перед тодішнім в.о. Голови Служби Безпеки України Валентином Наливайченком про позитивне вирішення питання надання провідникові догналізму українського громадянства., однак, до цього часу він залишається громадянином Чеської Республіки. Про це інформує “Католицький оглядач”.

При цьому, в УГКЦ свого часу намагалися переконати Оксану Білозір змінити ставлення до т.зв. групи Догнала. З цього приводу з нею зустрічався колишній Глава УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар), однак розмови не вийшло.

За інформацією, яку РІСУ отримала від людей, що стали жертвами групи Догнала, О.Білозір не лише підтримувала цю групу, але й привозила до них відомих політиків і громадських діячів. Католицькі єпископи України 28 жовтня 2011 року оприлюднили спільну заяву єпископів УГКЦ та РКЦ в Україні, з приводу групи Догнала. У ній сказано, що “група Догнала не має жодного відношення до Католицької Церкви, оскільки її проводирі, колишні католицькі священики, за важкі церковні злочини були покарані карою великої екскомуніки – відлучені від Церкви”. Владики також закликали усіх католиків бути пильними, бо «хто приєднується до цієї групи сам себе ставить поза правдивою Католицькою Церквою і таким чином не може називати себе католиком».

Зв’язки співачки з одіозною сектою викривали і журналісти програми “Гроші“. За їхньою інформацією, про причетність Білозір до “чорного братства” говорять навіть священнослужителі.

“Є прямий зв’язок з “догналівцями”. Вона привозила до них політиків, громадських діячів”, – повідомив священик Української Греко-Католицької Церкви отець Орест.

Ще у 2004 році Білозір, як депутат Верховної Ради України, звернулась з листом до тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка. В документі вона просила, посилаючись на рішення парламентського комітету, надати голові секти Антоніну Догналу громадянство України.

Відтак, якби співачка не попросила громадянства для Догнала, в Україні не було б цієї секти. У свою чергу, Оксана Білозір відмовилась взагалі розмовляти з журналістами про діяльність і свою роль в “Українській правовірній греко-католицькій церкві”.

У 2012 році Львівський суд постановив, що лідера “УПГКЦ” Антоніна Догнала слід депортувати з України. Минув вже рік, а він активно продовжує свою діяльність через те, що підрозділи МВС просто не можуть їх знайти.

Варто зазначити, що у 2004 році Догнал незаконно перетнув кордон України і заснував у Львові “Церкву”. Офіційно її не визнає жодна з Церков, а в Польщі та Чехії “Правовірна Греко-Католицька Церква” – секта.

В 2013 році секта тісно зблизилась з “Українським вибором” кума Путіна Медведчука, і активно підтримувала т.зв. “Антимайдан”. Більшість сектантів брали участь у масових поїздках тітушок Україною, а коли почалася військова агресія Росії проти України, секта догналітів підтримала Путіна, і її лідер Догнал неодноразово закликав його ввести армію в Україну.

informator.news

Расследования