18.05.2016 | Политика

Урегулирован размер зарплаты помощников судей

Урегулирован размер зарплаты помощников судей

Кабмин определил размеры должностных окладов сотрудников патронатных служб, в том числе и помощников судей. Новые размеры окладов применяются с 1 мая 2016 года, то есть с момента вступления в силу нового закона о государственной службе

Це передбачено постановою Кабміну від 5 травня 2016 р. №323 “Про умови оплати праці працівників патронатних служб в державних органах”. Зауважимо, що постанова КМУ від 20 квітня 2016 р. №298, якою визначались окремі робочі питання працівників патронатної служби, втрачає чинність.

Згідно з постановою передбачено місячний оклад радників та помічників суддів (в гривнях):

- радник, помічник голови Конституційного Суду України, помічник, науковий консультант судді КСУ - 9 646:

- помічник: голови суду, заступника голови суду, секретаря судової палати, секретаря пленуму, судді

Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів - 9 646;

- помічник: голови суду, заступника голови суду апеляційних судів - 6 890;

- помічник голови суду, заступника голови місцевого суду; помічник судді: апеляційного суду, місцевого суду - 5 512.

Окрім того, постановою визначено розміри посадових окладів працівників кількох патронатних служб, зокрема:

- служби голови Верховної Ради, його першого заступника та заступника, керівника апарату - від 9 046 грн. (керівник секретаріату голови ВР) до 6 384 - 7 022 (радник, помічник першого заступника, заступника голови ВР, керівника апарату).

- служби Президента України, в Адміністрації Президента України - від 9 477 грн. (радник Президента, прес-секретар Президента, уповноважені Президента) до 4 308 грн. (головний консультант офісу глави Адміністрації Президента).

- служби в Апараті Ради національної безпеки і оборони України - від 9 046 грн. (керівник службисекретаря РНБО) до 6 384 грн. (помічник заступника секретаря РНБО).

-  служби Прем’єр-міністра України, Першого віце-прем’єр-міністра України, віце-прем’єр-міністрів України - 8 615 - 9 046 грн. (керівник патронатної служби) до 4 308 грн. (референт Прем’єр-міністра, консультант).

Зауважимо, керівник відповідного держоргану у межах затвердженого фонду оплати праці відповідного органу може установлювати конкретні розміри посадових окладів відповідно до вище вказаних розмірів окладів, а також визначати надбавку за інтенсивність праці та надбавку за виконання особливо важливої роботи — до 100 % посадового окладу.

Окрім того, для працівників патронатної служби передбачено надбавку у відсотках до посадового окладу за стаж роботи в держорганах у таких розмірах:

- понад 3 роки — 10%;

- понад 5 років — 15%;

- понад 10 років — 20%;

- понад 15 років — 25%;

- понад 20 років — 30%;

- понад 25 років — 40 % посадового окладу.

До стажу для встановлення такої надбавки включаються раніше набутий стаж державної служби та періоди роботи, передбачені статтею 46 Закону“Про державну службу”.

Расследования