12.05.2016 | Политика

Бизнес на войне. Топливный король Олександр Заярный

Бизнес на войне. Топливный король Олександр Заярный

Пока одни посвящают себя помощи военнослужащим, другие наживаются на войне. И должность в Минобороны Украины для них не препятствие, а подспорье. Одним из таких чиновников является командир в/ч А2788 (229-й объединенный центр материального обеспечения) полковник Заярный Александр Борисович

Розжирівший під час війни, схожий за повадками та зовні на амбарного пацюка. Посада полковника Заярного О.Б., як головного смотрящого за зберіганням чи розкраданням палива на Святошинській базі, досталась йому у спадок. Пан Заярний, так би мовити спадковий, у другому поколінні, керівник підрозділу господарського забезпечення армії. Його батько – генерал-лейтенант Заярний Борис Якович, керував Центральним управлінням ракетного палива і пального тилу ЗС України.

Служив на посадах, пов’язаних із забезпеченням пальним на Північному флоті, в КВО, Середній Азії, МВО. Очолював центральну базу пального МО СРСР. Після переходу в центральний апарат МО СРСР керував відділом і очолював управління.

 

Таким чином, товариш полковник Заярний О.Б. виріс забезпеченим сином генерала, який ніколи не знав що таке злидні. А досвід погане паливо видавати за добре та передавати у війська, а гарне паливо продавати за готівку – великий. На відміну від наших солдат, які потерпають від свавілля та грабежів посадовців, і намагаються зберегти незалежність нашої держави силою волі та голим задом.

 

Заярний О.Б. успадкував не тільки посаду, як це до речі було нормою за часів СРСР, а і вміння обкрадати власну державу, армію і народ. От тільки якщо в мирний час такі дії приносять шкоду лише державі, то зараз це призводить до загибелі людей.

 

Злочинний механізм, який запровадив пан Заярний О.Б. полягає в тому, що він, як керівник в/ч А2788, здійснює закупівлю високоякісного пального для потреб МО України. У подальшому, з метою власного збагачення, перебуваючи у злочинній змові, пан Заярний потай продає вказане високоякісне пальне цивільним особам за ціною, яка значно нижча за ринкову. За виручені кошти Заярний покупає такий же самий об’єм пального, але вже низької якості, і відповідно за низькою ціною. А різницю від виручених коштів Заярний привласнює, кладе у свій карман.

 

Сума доходів полковника-бізнесмена у другому поколінні складає біля 1 мільйони гривень в місяць. Не важливо чи заносить «наверх» частку цих грошей Заярний, хоча хизується що кормить одного із заступників Міністра оборони. Важливо що від його діяльності машини та БТРи в АТО глохнуть в дорозі через погане паливо.

 

Безумовно в діях пана Заярного О.Б. вбачаються окремі ознаки викрадення, привласнення військового майна вчинене військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем в умовах особливого періоду, тобто злочину, передбаченого ст. 410 КК України. Сподіваємось на перевірку з боку Військової прокуратури діяльності Святошинської паливної бази.

 

Що ж стосується наслідків такої злочинної діяльності пана Заярного, то їх потрібно обчислювати не тільки в грошовій формі, а і життями тих військовослужбовців, які загинули або були поранені захищаючи нашу державу, в наслідок того, що техніка, на якій вони пересувались, зламалась, не завелась або заглухла через те пальне низької якості, яке Заярний поставляє до підрозділів МО України.

 

Нонсенс! Міністерство оборони України закупає якісне паливо, а зі складів полковника Заярного в АТО потрапляє бодяга на якій відмовляється їздити техніка. Можливо для когось бізнес на війні це і прибильно але це гидко та нагадує диверційно-підривну діяльність.

 

Хто ви пан Заярний, бізнесмен від військових чи агент сепаратистів?

 

Доки ми будемо дозволяти таким зрадникам, диверсантам і спадковим крадіям наживати свої статки ціною життя простих людей, ми ще довго будемо будувати Європейське суспільство і не зможемо піднятися з колін.

 

Впевнений, що Антикорупційне Бюро, військова контррозвідка СБУ, військова прокуратура і просто небайдужі зацікавляться діяльністю цього персонажа та його статками на мільйон гривень в місяць. Чекайте гостей непан Заярний та поспшайте припинити своє свавілля, часу у вас нажаль обмаль…

 

Ми віримо в наш народ, віримо в здатність подолати корупцію, в силу волі позбавити нас від цієї «волохатої руки» заради спасіння і світлого майбутнього.

 

Игорь Шаленко, Сергей Марущак

 

politrada.com

Расследования