05.05.2016 | Политика

Бальцерович станет страшным сном для популистов вроде Тимошенко и Ляшко, - СМИ

Бальцерович станет страшным сном для популистов вроде Тимошенко и Ляшко, - СМИ

Если в правительстве есть Бальцерович, то есть шанс, что приватизация будет прозрачной, а вырученные средства пойдут не на социальные выплаты, а на инфрастуктурные проекты

Реформатор у 1990-х та банкір у 2000-х не дасть проїдати гроші, хоча в умовах війни змушувати затягувати пояси найбідніших буде досить цинічним вчинком.

Про це йдеться у матеріалі заступника редактора порталу PoloNews Євгенія Білоножка на «Європейській правді».

Подаємо текст у повному обсязі:

«Якщо Бальцеровичу вдасться реформувати Україну, він отримає Нобелівську премію», – саме так польський тижневик Polityka підсумував призначення поляка на посаду представника президента Петра Порошенко в українському уряді.

Головне ж питання українського політикуму: що такого пообіцяв Порошенко Бальцеровичу, що він погодився піти в уряд Гройсмана таким собі «смотрящим»?

Призначення професора Лешека Бальцеровича стало приємною та дивною несподіванкою від Петра Порошенка. Торги та вмовляння поляка щодо можливої посади в уряді розпочалися ще в січні 2015 року.

Після початку кінця уряду Яценюка до Варшави двічі їздили переговірники від президента і двічі отримали відмову.

Влітку 2015 року успішного реформатора та адепта ліберальних реформ на свій з’їзд хотіла запросити партія «Укроп».

Тобто у владних коридорах та серед патріотичних олігархів є бажання та настрій провести остаточну приватизацію. Чому?

Головні методи поляка – це ліквідація держвласності, з огляду на низьку ефективність управління державою, та лібералізація, більше конкурентів та відмова від соціального забезпечення.

Наприклад, новопризначений голова «Укрзалізниці» запропонує розділити залізничного монополіста на більш дрібних перевізників, які в подальшому будуть приватизовані. Про те, що у 2016 році очікується приватизація 25 держпідприємств, згадував Айварас Абромавичус.

Однак, якщо в уряді є Бальцерович, то приватизація буде прозорою, але гроші від неї підуть не на соціальні виплати, а на інфраструктурні проекти.

Тобто Бальцерович стане страшним сном Тимошенко та Ляшка, які на кожному кроці кричать про зубожіння та соціальні гарантії. Реформатор у 1990-х та банкір у 2000-х не дасть проїдати гроші, хоча в умовах війни змушувати затягувати пояси найбідніших буде досить цинічним вчинком.

З іншого боку, важко уявити, щоб Бальцерович домовлявся і йшов на угоди із олігархами.

Бальцерович – єдиний у світі економіст, що провів успішні реформи з переведення соціалістичної економіки на ринкові рейки (економіка Польщі почала зростати вже у 1992 році). Він не дасть себе використовувати чи бути прикриттям для сумнівних операцій.

Відповідно, незабаром ми маємо побачити пакет законів, який Рада має ухвалити (саме так виглядали реформи у Польщі, де одномоментно було проголосовано десяток законів і розпочався процес роздержавлення, а сотні тисяч поляків втратили роботу).

Важливо зазначити, що Бальцерович виступає за вільний продаж землі, а Верховна рада та президент продовжили мораторій на продаж сільгоспземель до 2017 року.

Нинішня Польща оцінює діяльність Бальцеровича неоднозначно: одні захоплюються та вважають рятівником і будівничим нинішнього польського достатку, інші вважать зрадником, що розпродав Польщу іноземцям за безцінь.

Дехто в Польщі жартує, що призначення Бальцеровича – це польська помста українцям за злочини 1943 року на Волині.

Слід зазначити, що Бальцерович є завзятим критиком нинішньої польської влади (партії «Право і Справедливість»). Навряд чи дане призначення буде із захватом сприйняте у Варшаві, але Брюссель, Вашингтон та міжнародні донори отримали в українському уряді людину, думка якої заслуговує на довіру.

Сподіваймося, що Україна, яка живе у перманентному шоці, отримає оздоровчу терапію від Бальцеровича».

zik.ua

Расследования