25.05.2016 | Криминал

Задержанного на взятке в полмиллиона гривен начальника геокадарства Полтавы отпустили под залог

Задержанного на взятке в полмиллиона гривен начальника геокадарства Полтавы отпустили под залог

экс-начальника полтавского госгеокадарста Константина Кухарова задержали в сентябре 2015 года

Нагадаємо, 11 вересня 2015 року головне слідче управління МВС спільно з СБУ та прокуратурою затримали на хабарі у півмільйона гривень тодішнього начальника Держгеокадастру Полтавщини Костянтина Кухарова.

Згідно з відомостями реєстру судових рішень, вже наступного дня, 12 вересня, Печерський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід у виді тримання під вартою та визначив розмір застави 548 тисяч 100 гривень. Заставу внесли і Кухарова відпустили під підписку про невиїзд.

Фото: Прес-центр СБ України

Ще за 4 дні, 16 вересня, той же суд відсторонив Костянтина Кухарова від посади начальника Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру) у Полтавській області строком на 2 місяці. Крім того, під час затримання чоловік мав при собі 67 тисяч 900 гривень та 850 доларів, на які суд наклав арешт.

За 521 тисячу гривень Костянтин Кухаров надав дозвіл на оренду 350 га двом людям

Згідно із матеріалами справи, на початку червня 2015 року Костянтин Кухаров, будучи першим заступником начальника ГУ Держгеокадастру у Полтавській області і виконуючи обов’язки начальника, домовився, що підпише дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду на території Мачухівської, Кіровської і Заворсклянської сільрад. Розмір ділянок становив 31,7 га, 90 га та 95 га відповідно. За це він отримав 271,6 тисяч гривень доларами та євро. Домовлявся Костянтин Кухаров через свого водія, який і звів його із «клієнтом» та був між ними посередником.

У липні того ж року знайома Костянтина Кухарова домовилась з іншим чоловіком, що начальник Геокадастру і йому допоможе із вирішенням земельних питань. За це Кухаров попросив 34 тисячі доларів. 31 серпня посадовець підписав наказ про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду 133,3 га на території Деревківської сільради Котелевського району.

11 вересня посередниця Кухарова зустрілася з «замовником» у Києві, щоб отримати від нього половину суми, після чого її і затримали правоохоронці.

Двох посередників Костянтина Кухарова також затримали та обрали їм запобіжні заходи

До першого посередника Кухарова — його водія — застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначили заставу — 280 тисяч 140 гривень. Необхідна сума була внесена, тому його, як і начальника, відпустили під підписку про невиїзд.

Друга посередниця Костянтина Кухарова — його знайома, черкащанка — перебуває у декретній відпустці, тому її посадили під домашній арешт. Такий запобіжний захід вона намагалась пом’якшити до особистого зобов’язання через Апеляційний суд Києва, але невдало.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

Расследования