29.04.2016 | Бизнес

НАШІ ГРОШІ: «Приватовцы» из партии Коломойского «УКРОП» через отобранные у Царева фирмы хотели получить 42 млн гривен от госпредприятия

Суд отменил решение, по которому сейшельский офшор «Vada RRio Holding Ltd» должен был получить с ГП Днепропетровский научно-производственный комплекс «Электровозостроение» 41,84 млн грн вместо предоставившего кредит «БГ банка»

Про це свідчить постанова Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 29 березня.

У 2012 році «Банк Перший» відкрив «Електровозобудуванню» кредитну лінію на 20 млн грн. під 21% у гривні та 12,5% в доларах США.

У рамках цієї лінії 2012 році держпідприємство отримало $2,50 млн. кредиту.

Згодом кошти були повернуті тільки частково, у зв’язку з цим утворилася заборгованість у розмірі $2,37 млн.Станом на дату подання позову (24.12.2014) за курсом НБУ (15,77 грн/дол) це було еквівалентно37,43 млн грн.

Однак з’ясувалося, що ще в травні 2014 р. «Банк Перший» («БГ Банк») відступив право вимоги цього боргу ТОВ «Компанія «Фералко». Вартість продажу права вимоги становила 26 млн грн., що за курсом НБУ становило $2,21 млн.

«Фералко» відступила право вимоги ТОВ «Хай Тек Груп ЛТД» з Маршалових островів за $2,37 млн. Остання передала право вимоги сейшельському офшору «Vada RRio Holding Ltd» за $2,37 млн.

Саме ця сейшельська компанія 24 грудня 2014 р. звернулась до суду про стягнення коштів.

18 лютого 2015 р. Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов «Vada RRio Holding Ltd» і видав рішення про стягнення 37,43 млн грн. боргу, 3,60 млн грн. пені, 0,81 млн грн. 3% річних.

З серпня 2015 р. «БГ Банк» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб подав апеляцію. На суді представник «БГ Банку» повідомив, що договір відступлення права вимоги з ТОВ «Фералко» підписаний особою, яка не мала на те повноважень. Йдеться про довіреність директору Криворізької регіональної дирекції Комлевій О.В., яка не давала повноважень на підписання таких договорів. Крім того, довіреність станом на дату підписання договору з «Фералко» вже була прострочена.

В ході апеляції з’ясовано, що оригінали документів по кредитному договору вищезгаданим компаніям не передавалися, а зберігаються у «БГ Банку». Тому суд визнав, що «Vada RRio Holding Ltd» не довів, що є кредитором.

22 березня цього року суд визнав недійсним договір відступлення права вимоги між «Банком Перший» («БГ Банк») і компанією «Фералко».

У квітні 2015 р. «БГ Банк» виграв позов у суді першої інстанції до ДНВК «Електровозобудування» про стягнення 43,73 млн грн. боргу і штрафних санкцій по згаданого кредитному договору. «Електровозобудування». У серпні 2015 р. провадження у справі було припинене до вирішення справи про визнання недійсним договору з «Фералко».

У 2008 році засновником «Фералко» був маршальський офшор «Хай Тек Груп ЛТД». Цей же офшор у 2008-2012 рр. був засновником ТОВ «Торговий дім «Марінель». Раніше засновниками ТД «Марінель» значились екс-нардеп від Партії регіонів Олег Царьов та його дружина Лариса.

Сьогодні «Фералко» оформлена на ТОВ «Астар Плюс» дніпропетровця Тимофія Бєляєва. На цю ж фірму «Астар Плюс» у 2014 р. було переоформлено ТОВ «Дніпровська паперова фабрика «З іноземними інвестиціями». Ця фабрика раніше також контролювалась Олегом Царьовим. Зміну власників Царьов назвав рейдерським захопленням фабрики колишнім замгубернатора Дніпропетровської ОДА, нинішнім мером Дніпропетровська Борисом Філатовим.

Директором «Фералко» є Ольга Івко, яка також очолює ТОВ «Дніпропетровська комп’ютерна компанія». У 2014-2015 рр. співзасновником цієї компанії разом із Івко значився Вадим Єсауленко, відомий як кандидат від партії «Укроп» на виборах до Дніпропетровської міськради у 2015 р.

У часи президентства Віктора Януковича «БГ Банк» називався «Банк Перший» і вважався підконтрольним сину тодішнього генпрокурора Віктора Пшонки – Артему.

Після втечі Януковича та генпрокурора Пшонки серед власників банку з’явились чотири мешканці Івано-Франківська, у тому числі, за даними «Наших Грошей», син колишнього губернатора Прикарпаття Ярослав Волковецький. Тоді генпрокуратуру очолював Степан Махніцький від «Свободи». Після відставки Махніцького і призначення Гонтарєвої головою Нацбанку новими власниками «БГ банку» стали вісім офшорок з власниками-кіпріотами або мешканцями Донецьку.

З початку 2015 року Національний банк почав ліквідацію «БГ Банку».

buroua.com

Расследования