20.04.2016 | Бизнес

Ахметов збіднів на $4,6 мільярда. Порошенко побагатшав на $100 мільйонів

Ахметов збіднів на $4,6 мільярда. Порошенко побагатшав на $100 мільйонів

Перше місце в свіжому рейтингу топ-100 найбагатших людей України традиційно дісталося бізнесменові Рінату Ахметову

Відповідний рейтинг опублікувало видання Forbes-Україна.

Згідно з рейтингом, статки Ахметова оцінюються в 2,3 млрд доларів, знизившись за останній рік на 4,6 млрд доларів.

Падіння вартості активів мільярдера пов’язано зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал. До того ж падав попит на продукцію ГМК і всередині країни. Крім цього, практично всі підприємства Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На другому місці Ігор Коломойський, його статки оцінюються в 1,3 млрд доларів. За останні п’ять років статки найбагатшого жителя  минулому році він покинув пост губернатора Дніпропетровської області та погодився зі зміною керівника “Укрнафти”, яке зайняв Марк Роллинс. Але незважаючи на зміни в структурі компанії, ключові менеджери групи “Приват” все ще залишаються на своїх місцях, пише видання.

Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – 1,3 млрд доларів. Через анексію Криму та війну на Донбасі ПриватБанк втратив кілька сотень відділень, і кардинально скоротив виручку – до 267 млн гривень. Проте, саме ПриватБанк входить в список системно важливих для країни банків.

 

Четвертий рядок – за Віктором Пінчуком. Його статки оцінюються в 1.2 млрд доларів. Останні кілька місяців для мільярдера були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди відразу за двома позовами до Коломойського.

Умови не розкриваються, але за деякими даними Пінчук зможе отримати кілька сотень мільйонів доларів компенсації.

П’ятірку лідерів закриває Юрій Косюк зі статками 1 млрд доларів. Незважаючи на кризу, Косюк продовжує інвестувати в розвиток бізнесу: в 2016-му тільки в українські проекти буде вкладено до 110 млн доларів. До того ж, Косюк запускає власне виробництво і переробку м’яса птиці в Нідерландах.
Статки Президента України Петра Порошенка оцінюється в 858 млн доларів. За останній рік вони зросли на 100 млн доларів.

Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав в “сліпий траст”, він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу “Укрпромінвест-Агро”, а також володіє низкою активів в крохмальній, автомобільній, суднобудівній та машинобудівній галузях. Також у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.

Статки Олексія Вадатурського за рік зросли на 50% і оцінюються в 840 млн доларів. Незважаючи на кризу, Вадатурський продовжує активно інвестувати в розвиток “Нібулону”. У планах на 2016-й – вкласти близько 60 млн доларів, що вдвічі більше показників 2015 року.

Олександр Ярославський знаходиться на восьмій сходинці рейтингу з показником 721 млн доларів.
Статки Андрія Веревського оцінюється в 694 млн доларів. За підсумками 2015 року чистий прибуток його компанії “Кернел” становив 106,9 млн, проти збитку 98,3 млн доларів в 2014 році.

Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, його статки оцінюються в 680 млн доларів. Сам Черновецький зараз проживає в Грузії. Всіма бізнес-справами займається його син Степан.
Варто відзначити, що першу десятку рейтингу покинули Вадим Новинський, який володіє чвертю

“Метінвесту”, а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго.
Загальні статки “сотні” в цілому скоротилося на чверть і тепер становлять всього 20 млрд доларів. Для порівняння, у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса – близько 76 млрд доларів.

На скорочення статків найбагатших людей планети вплинуло відразу декілька чинників. Це і падіння цін на сировину, що призвело до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, падіння продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинки заводів в зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту.

intermarium.com.ua

Расследования