20.04.2016 | Бизнес

Фармацевты Bayer (Байєр Украина) втрое завышают цены на антибиотик «Авелокс»

Фармацевты Bayer (Байєр Украина) втрое завышают цены на антибиотик «Авелокс»

Фармацевтична компанія «Байєр» монополізувала український ринок та за підробленою ліцензією продає на території України життєво необхідний антибіотик «Авелокс» за завищеними цінами. Про це повідомили правоохоронці

Зокрема, прокуратурою міста Києва за вказаним фактом було розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

 

За словами джерела, розслідування тривало протягом двох років і знайдені докази та низька проведених експертиз підтверджують, що  компанія отримала Рішення про продовження дії патенту до 2018 року на підставі недійсної довіреності та заявки про винахід за патентом України, яка не відповідала ознакам патентноздатності.

 

Також, увагу правоохоронців привернуло рішення, яким компанія продовжила строк дії патенту до 2018 року тим самим, представники фірми «Байєр», домоглися у судах скасування реєстрації всіх аналогів та стали монополістом на українському ринку лікарського засобу «Авелокс».

 

Однак, маючи достатню кількість доказів стосовно підробки патенту компанією «Байєр» правоохоронці досі не направили провадження у суд.  

 

Нагадаємо,  лікарський засіб «Авелокс» компанії «Байєр» коштує 800 – 900 грн., тоді як його аналоги в Україні, коштували 250 – 300 грн. Держава-виробник «оригінального» препарату у Німеччині не надала виключного ліцензування компанії «Байєр».

 

Олег Бойко, Антикор

Расследования