25.05.2016 | Бизнес

Экс-глава правления банка "Михайловский" возглавил компанию-собственника "Платинум банка"

Экс-глава правления банка "Михайловский" возглавил компанию-собственника "Платинум банка"

Согласно решению акционеров холдинга "PT Platinum Public Limited" (Кипр) Игорь Дорошенко назначен главным исполняющим директором холдинга, говорится в официальном уведомлении "Платинум банка"

Компанія PT Platinum Public Limited – власник 100% акцій «Платинум Банку» (Platinum Bank).

Глава наглядової ради «Платинум Банку» Дмитро Зінков прокоментував вказане призначення таким чином: «Ігор Дорошенко, відомий і успішний банкір з багаторічним досвідом, який раніше очолював «Банк Михайлівський». Його прихід в Platinum Bank дозволить зміцнити позиції банку на ринку і отримати синергію кращого досвіду і технологій для досягнення наших стратегічних цілей».

У цьому контексті Ігор Дорошенко зазначив таке: «Я радий приєднатися до команди Platinum Bank, яка завжди відрізнялася інноваційним підходом до ведення бізнесу і відповідальним ставленням до товариства. Я впевнений, що разом з талановитою командою топ-менеджерів і співробітників банку, ми досягнемо вражаючих успіхів у розвитку бізнесу. Я зацікавлений в динамічному розвитку Platinum Bank, впровадженні інновацій та досягненні нових амбітних планів».

Нагадаємо, що неофіційні джерела журналіста, ведучого програми "Гроші" (1+1) Олександра Дубінського пов`язували звільнення І. Дорошенка з банку "Михайлівський" в т.ч. зі "стимулюванням" окремими посадовими особами НБУ процесу об`єднання банку "Михайлівський" та "Платинум Банку".

Редакція Finbalance готова опублікувати коментарі всіх згаданих структур з цього приводу.

Довідка про «Платинум Банк»

Як писав Finbalance, Platinum Bank допустив дефолт по кредиту НБУ. Зрештою Нацбанк пішов на реструктуризацію відповідних боргових зобов’язань. Крім того, судячи з усього, «Платинум Банк» не виконав затверджену торік Нацбанком програму докапіталізації. Зрештою регулятор затвердив нову програму фінансового оздоровлення банку.

Згідно з офіційним повідомленням "Платинум Банку", після збільшення капіталу на 101 млн грн у І кварталі до кінця поточного року заплановано поповнення капіталу ще на 470 млн грн. "Банк збільшує статутний капітал відповідно до затвердженої стратегії розвитку. Кошти спрямовуються банком на розширення основного бізнесу, зокрема, на збільшення обсягів споживчого кредитування", - запевнили у фінустанові.

Станом на кінець 2015 року, «Платинум Банк» оцінював кумулятивний розрив у своїй ліквідності в горизонті ІІ-IV кварталі 2016 року на суму 1,27 млрд грн. (серед іншого, унаочнює ризики від паніки вкладників, - ред.).

Згідно зі звітністю «Платинум Банку», його регулятивний капітал (не підлягав аудиту, підлягав аналізу) на 31 березня 2016 складав 190,4 млн грн. А норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу був складав 2,19% (при нормативному значенні не менше 10%). На кінець 2015 року вказані показники становили відповідно 280,34 млн грн. та 3,44%.

За даними «Платинум Банку», його збиток в І кварталі склав 59,8 млн грн. (у І кварталі-2015 декларувався прибуток 57,3 млн грн). При цьому його процентні витрати перевищили процентні доходи на 69,7 млн грн. Витрати на формування резерву під знецінення кредитів, за якими нараховуються проценти, склали 25,6 млн грн.

За підсумками 2015 року збиток «Платинум Банку» становив 523,9 млн грн. (у 2014 році – 506,7 млн грн). Відрахування до резерву під знецінення кредитів та коштів в інших банках впали майже в 5 разів – до 203,5 млн грн. (з 1 млрд грн. у 2014 році). Чисті процентні витрати (тобто процентні доходи були меншими, ніж процентні витрати, - ред.) торік склали 86,7 млн грн (тоді як у 2014 році був чистий процентний дохід на рівні 734,7 млн грн).

Разом з тим в аудиторському висновку ТОВ «Аудиторська фiрма "Кадастр - Аудит"» до річної звітності «Платинум Банку» за минулий рік констатується, що резерви на покриття збитків фіну станови від знецінення кредитів мали б бути більшими на 1,05 млрд грн. «Вищезазначене має вплив на балансову вартiсть кредитiв, процентний дохiд за знецiненими кредитами, фiнансовий результат банку, власний капiтал та регулятивний капiтал банку», - констатували аудитори.

Як писав Finbalance, неофіційно вплив на «Платинум Банк» "приписують" одеським бізнесменам О. Грановському та його партнеру Б. Кауфману, які нібито були «нечужими» для «Сім’ї». У цьому контексті показовим може бути, що наразі главою правління "Платинум Банку" є Костянтин Смольський, який раніше очолював Фінбанк (про неоднозначний стан Фінбанку читайте тут і тут). Крім того, була інформація про переведення активів і пасивів з Фінбанку в «Платинум Банк». Водночас торік тодішній в.о. глави правління «Платинум Банку» Катерина Рожкова (сьогодні вона – заступник глави НБУ) в коментарі для Finbalance спростовувала причетність Грановського і Кауфмана до «Платинум Банку».

Нещодавно главою спостережної ради «Платинум Банку» став Дмитро Зінков –міноритарний акціонер фінустанови, екс-глава правління банку «Надра» (був звільнений з цієї посади 04.02.2015 – за день до визнання банку «Надра» неплатоспроможним).

Як писав Finbalance з посиланням на судові матеріали, станом на 18 квітня слідчі Генпрокуратури в рамках кримінального провадження щодо привласнення майна банку «Надра» розшукували колишніх топ-менеджерів цієї фінустанови, а також – посадових осіб НБУ, які готували та погоджували постанови про надання рефінансування «Надрі» навесні 2014 року (тоді главою Нацбанку був Степан Кубів – нинішній перший віце-прем’єр).

При цьому в спостережній раді «Платинум Банку» лишився Григорій Гуртовий, який до цього очолював цей орган, будучи, з одного боку, міноритарним акціонером, а з іншого боку – маючи довіреність на здійснення повноважень акціонера з часткою 100% акцій. Щоправда, на початку квітня НБУ офіційно повідомляв, що визнав Г. Гуртового власником істотної участі, незалежно від формального володіння. Як зазначала перед цим заступник глави НБУ К. Рожкова, Г. Гуртовий давно подав пакет на придбання 70% акцій "Платинум Банку", і він "на завершальній стадії узгодження". «Але поява в ЗМІ інформації про його затримання [в Ізраїлі] змусила нас відкласти узгодження», - констатувала чільний представник Нацбанку.

У лютому повідомлялося про затримання в Ізраїлі Г. Гуртового. Як зазначалося, він є мажоритарним акціонером ізраїльської інвесткомпанії BGI. Його затримання і допит відбувалися через розслідування, пов`язаними з "дочками" BGI: інвесткомпанією B.S.D. Crown Ltd. та ізраїльським харчовим гігантом Willi Food. За даними ЗМІ, Гуртового підозрювали в незаконному використанні коштів підконтрольних компаній, а також в наданні неправдивої інформації про активи. Наприкінці лютого прес-служба «Платинум Банку» в коментарі для Finbalance повідомляла, що Г. Гуртовий «знаходиться в Ізраїлі, вдома».

До речі, була інформація про кримінальна провадження щодо сумнівних операцій у "Платинум Банку", в якому нібито фігурувала Катерина Рожкова. Проте воназапевняла, що ця інформація не відповідає дійсності.

Щоправда, як писав Finbalance, згідно з матеріалами Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Платинум Банк і Фінбанк (а також, до речі, банк "Авангард", одним із співвласників якого до призначення главою НБУ була В. Гонтарева) фігурували в переліку банків, у яких були відкриті рахунки компаній, щодо яких ДФС здійснює слідство в контексті можливого сприяння мінімізації оподаткування суб`єктами господарювання реального сектору економіки, зокрема ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна». Йшлося про 254 млн грн.

Finbalance

 

Расследования